BAŞVUR

BAŞVURU KATEGORİLERİ

MAKER SERGİ ALANI FORMU

Bireysel, grup, okul ve organizasyonlar için, ürettiklerini sergileme ya da üretim alanları kurgulamak için ayırdığımız alan. İster etkileşimli sergileme alanları hazırlayın, isterseniz bilginizi aktarabileceğiniz atölyeler düzenleyin. Aşağıdaki başvuru formunu doldurup bize yollayın, her kategorinin yürütücüsü sizinle iletişime geçsin.

KATEGORİLER: Mekatronik, Outdoor, Eğitim, Pro, Sanat, Permakültür

maker_basvurusu

Ticari Olmayan Maker

Satış odaklı katılmayacaksanız, fuarda size ücretsiz yer veriyoruz. 10x10m büyüklüğüne alanda, bir masa, 2 sandalye, internet ve gerekliyse elektrik sağlıyoruz. Başvuru formunuzda bunların dışında ihtiyaç duyduklarınızla lütfen bizimle paylaşın.

ÜCRETSİZ

Kar Amacı Olmayan Kurumlar, Dernekler ve Organizasyonlar

Fuara katılmak isteyen tüm sivil insiyatifler, organizasyonlar ya da kendini anlatmak isteyen gruplar. Üretim, yaratıcılık, yenilik ve keşfetmek üzere anlatmak ve paylaşmak istedikleriniz varsa sizin de yeriniz hazır. Makerspace ya da hackerspace olarak kendinize bir alan yaratabilirim, üretim alanınıza dair bilgi verebilir, atölyeler düzenleyebilir ya da ürettiklerinizi paylaşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ

Ticari Maker

(Satış odaklı fuara katılmak isteyenler.)

Ticari maker’lar, kendi üretimlerinizi sergilemek amaçlı fuara başvurabilirler. Kendi ürünlerinin satış ve tanıtımını yaparken, bu konuya yönelik çalışmak istedikleri yeni maker’larla da iş bağlantıları kurabilirler. Bizim sağlayacağımız alan 10×10, 2 sandalye, bir masa, elektrik ve internet. Eğer kendi alanınızı tasarlamak istiyorsanız, neye ihtiyacınız olduğu konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YAKINDA DUYURACAĞIZ.

Girişimci ya da bu alanda çalışan bir teknoloji firmasıysanız, belli kategoriler için sponsorluk da yapabilirsiniz. Bunun için Sponsorluk bölümünü inceleyin ya da bizimle iletişime geçin.  info@eskisehirmakerfaire.com

Sergi Alanlarına Yönelik Detaylı Bilgi
Maker Fuarı, eğlenceli, interaktif sergilere, performanslara ve sunumları her zaman destekliyor. Eğer kendi yaratıcılığınızı sergilemek için tüm bunların dışında bir alana ihtiyacınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin, sizin için fantastik bir alan kurgulayalım.

  • Standard Sergi Alanı: 10×10 dış alan, 8×8 dış alan, bir masa, 2 sandalye, 3 girişli elektrik.
  • Büyük Sergi Alanı: Ticari alanlar için 8×16 büyüklüğünde alan, 2 sandalye, bir masa, 3 girişli elektrik sağlıyoruz. Eğer kendi alanınızı tasarlamak istiyorsanız, ona yönelik çalışmalarınızı bizimle fuar öncesinden paylaşmanızı bekliyoruz. Daha büyük alana ihtiyaç duymanız halinde bizimle iletişime geçip, lütfen taleplerinizi belirtin.
  • Kurşunlu Külliyesi Bahçesinde Dış Alanlar: Eğer dış alana ihtiyaç duyuyorsanız lütfen bunu başvuru formunda belirtin. Yağmur ya da benzeri hava koşulları için kendi koruyucu platformunuzu getirmenizi bekliyoruz. Ayrıca dış alan kullananların kendi güvenliklerini oluşturmaları için gerekli koşulları sağlaması gerekiyor.
  • Elektrik: Başvuru formunu doldururken, elektrik konusundaki beklentilerinizi lütfen belirtin. Eğer elektrik ihtiyacınız yoksa bunu da belirtirseniz çok memnun oluruz. Ekstra kablo, elektrik gibi ihtiyaçlarınız varsa, önceden bizimle iletişime geçerseniz alan kurgusunu da size yönelik hazırlayabiliriz.
  • Internet: Tüm alanda tabi ki iyi bir internetimiz olacak.
  • Kabin Görevlileri: Sizin alanınızda görevli olmasını öngördüğünüz kişi sayısı ve bilgilerini de bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.

PERFORMANS

Maker komünitesinin ilgisini çekebileceğini düşündüğünüz her türlü performansa açığız. Dans, gösteri, eğitim ya da herhangi bir alanda yaratıcılık/üreticilik ekseninde sizin de sunmak istediğiniz birşeyler varsa, kapımız sonuna kadar açık. Sizden tek isteğimiz kurguladığınız performansın maksimum 20dk’lık bir sunum videosu ya da dökümanını bizimle paylaşmanız. Ayrıca nasıl bir alana ihtiyacınız olduğunu da belirtirseniz, programlama ve alan kurgusu anlamında size ihtiyacınız olan alan ve zamanı sağlayabiliriz.

Sponsorlar

Şirketler ya da ticari oluşumların Maker Fuarı’na desteği bizim için çok önemli. Yaratıcılık, üretim ve maker kültürü alanında, çokyeni yeteneklerle tanışmak, en acayip teknoloji projelerine destek vermek isteyen tüm kurumlar bizimle iletişime geçebilir.

info@eskisehirmakerfaire.com

Eskişehir Mini Maker Faire’da Takılmanın Diğer Yöntemleri

GÖNÜLLÜLÜK

Eskişehir Mini Maker Faire, kendi gönüllü ekibi olmasaydı bugünlere gelemezdi. Hepimiz yeni üretim yöntemleri ve yaratıclık alanında çalışıyoruz ve bu kültürün yaygınlaşması bizim için çok kıymetli. Siz de bize destek vermek istiyorsanız, bizimle iletişime geçin. Mutlaka sizin de bir ucundan tutmanızla herşey biraz daha güzelleşecektir.

info@eskisehirmakerfaire.com

6-7 Mayıs’ta Eskişehir Mini Maker Faire’da görüşmek üzere!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *